Toruń – wycieczka 3 dniowa

Termin: do ustalenia

DZIEŃ I

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy
Przyjazd do Torunia zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym:
Łuk Cezara – Kościół Mariacki – Rynek Staromiejski (Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Piernikowa Aleja Gwiazd, Kościół  Ducha św., Kamienica Pod Gwiazdą, gospoda flisacza, pomnik Kopernika, Flisak) – Dom Kopernika – Krzywa Wieża – zespół murów obronnych – spichrze – Brama Żeglarska – Droga Królewska – Katedra Świętojańska. Zwiedzanie zakończymy warsztatami wypieku piernika w jednej z tradycyjnych Toruńskich piekarni. Czas wolny.
Przejście do hotelu obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II

Śniadanie, Następnie przejazd do Kruszwicy. Kruszwica to pięknie położona miejscowość w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego, w dolinie Noteci, nad legendarnym jeziorem Gopło. To miejsce, które każdy Polak zna i które każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić. Jak głosi legenda, w Kruszwicy skrywał się pozbawiony władzy okrutny Popiel, który ostatecznie zginął w wieży na jeziornej wyspie, zjedzony przez myszy, stąd do dziś funkcjonuje nazwa Mysia Wieża. Po jego śmierci, z wyboru ludu, rządy objął ubogi Piast – twórca pierwszej polskiej dynastii. Zwiedzamy kolegiatę śww. Piotra i Pawła, Mysia więżę i udajemy się na rejs statkiem po jeziorze Gopło.

Przejazd do Kłodawy – zwiedzanie kopalni soli. Kopalnia Soli Kłodawa to jedyna czynna kopalnia soli na świecie, którą można zwiedzać. Ponad 2,5 godzinny program zwiedzania obejmuje prelekcję dotyczącą historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 metrów pod powierzchnią ziemi oraz przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi. Turyści mogą obejrzeć wyeksploatowane komory solne oraz zobaczyć maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym.

Przejazd do pensjonatu/hotelu w okolicy Kłodawy. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ III

Śniadanie. Następnie wyjazd do Uniejowa.
3 godzinny pobyt na basenach termalnych w Uniejowie.
Następnie wyjazd w drogę powrotną.
Zakończenie wycieczki ok godz. 21 – 22.

CENA: na zapytanie

CENA ZAWIERA:

– Przejazd komfortowym autokarem
– 2 noclegi w obiektach noclegowych w pok 2-3 os. z łazienkami
– Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski i Wieża Ratuszowa, warsztaty wypieku piernika, Mysia Wieża, Rejs Statkiem po jeziorze Gopło, Kopalnia Soli Kłodawa, 3 godzinny pobyt na basenach termalnych w Uniejowie.
– Opiekę pilota wycieczek i przewodników lokalnych
– Wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja.
– Ubezpieczenie NNW- Opłaty parkingowe i taksy klimatyczne