Trójmiasto i okolice – wycieczka 3 dniowa

TERMIN: do ustalenia

DZIEŃ I

Godz. 2:00 Wyjazd w kierunku Malborka
Godz. 11:00 Przyjazd do Malborka – zwiedzanie największego zamku w Polsce.
Godz. 13:00 Przejazd do Szymbarku – zwiedzanie centrum promocji regionu na czele ze słynnym "domem do góry nogami, a także: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Ognisko z pieczeniem kiełbasek – możliwość degustacji piwa z lokalnego browaru "Korona" (płatne dodatkowo indywidualnie we własnym zakresie).
Godz. 17:00 Zakończeni zwiedzania. Przejazd na nocleg do pensjonatu/hotelu.
Godz. 19:00 Obiadokolacja. Następnie czas wolny, nocleg.

DZIEŃ II

Śniadanie.
Przyjazd do Gdańska, spotkanie z przewodnikiem; zwiedzanie: dzielnica Oliwa – spacer po uroczym Parku Oliwskim, gdzie pośród harmonijnie zagospodarowanej zieleni znajduje się palmiarnia czy urokliwa altana. Katedra Oliwska .Przejazd do Sopotu – spacer reprezentacyjną ulicą Bohaterów Monte Cassino, potocznie zwaną Monciakiem. To główny deptak uzdrowiska, całkowicie zamknięty dla ruchu drogowego. W parterach kamienic z przełomu XIX i XX wieku, ale także bardziej współczesnych obiektów, jak Krzywy Domek (chwila przerwy na pamiątkowe zdjęcie :), znajdują się klimatyczne puby, restauracje czy urokliwe kawiarenki. Pobyt na sopockim Molo – najdłuższym drewnianym molo w Europie (512 m). jedna godzina czasu wolnego na relaks lub posiłek we własnym zakresie.
Następnie przejazd do Gdyni – młodego, prężnie rozwijającego się miasta portowego, atrakcyjnie łączącego funkcje handlowe, turystyczne i rozrywkowe. Spacer Skwerem Kościuszki z Molem Południowym, rzut okiem na największą atrakcję cumujące przy nabrzeżu zabytkowe okręty i żaglowce m. in. ORP  Błyskawica i Dar Pomorza – zwiedzimy jedne z nich zależnie od dostępności.
Następnie przejazd do pensjonatu/hotelu obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ III

Śniadanie
Przejazd do Gdańska
Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Gdańska: Drogą Królewską: ul. Długa: Dom Uphagena, Ratusz Głównomiejski, Długi Targ: Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Długie Pobrzeże z Żurawiem, ul. Mariacka z Kościołem Mariackim.
godz. 15:00 obiad
Godz. 16:00 Wyjazd w drogę powrotną.

CENA: na zapytanie

CENA ZAWIERA:

– Przejazd komfortowym autokarem
– Opiekę pilota wycieczki i lokalnych przewodników
– Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Zamek w Malborku, Centrum Promocji Regiony w Szymbarku wraz z Domem do Góry Nogami, Katedra Oliwska, Dwór Artusa,  Molo w Sopocie, Dar Pomorza lub ORP Błyskawica
– Wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja, 1 x ognisko z pieczeniem kiełbasek
– 2 x noclegi w pensjonacie/hotelu pok. 2 – 3 os. z łazienkami
– Ubezpieczenie NNW
– Opłaty "klimatyczne"