Lwów i Żółkiew

1 Dzień

Wyjazd w kierunku Przemyśla godz. 23:00

2 dzień Przyjazd do Przemyśla ok. godz. 10.00 krótka przerwa. Przejazd na granicę, odprawa celno-paszportowa. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Lwowa: Kościół p.w. św. Elżbiety, Katedra św. Jura, Cmentarz Łyczakowski: m.in. mogiły Marii Konopnickiej, G. Zapolskiej, Ordona, A. Grottgera,       S. Goszczyńskiego, Memoriał Orląt Lwowskich. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i dalsze zwiedzanie Lwowa: Opera, pomnik                    A. Mickiewicza, Stare Miasto – kamieniczki w Rynku – perły architektury renesansowej i barokowej, Kamienica Królewska (Sobieskiego), Czarna Kamienica, Apteka-muzeum, Katedra Łacińska, kaplica Boimów, Katedra Ormiańska, kościół Bernardynów, kościół Dominikanów, cerkiew Uspieńska, budynek Dworca Kolejowego. W trakcie zwiedzania czas wolny w centrum miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 dzień Śniadanie. Przejazd do Żółkwi. Żółkiew, od rezydencji założonej tu przez hetmana Żółkiewskiego. W latach 1627 – 1740 własność Sobieskich, rezydencja Jana III. Renesansowy zamek           z XVI w., kościół katedralny z początku XVII w. z nagrobkami Sobieskich i Daniłowiczów, barokowy kościół i klasztor Dominikanów, synagoga, renesansowe kamienice z XVII, drewniane cerkwie z początku XVIII w. Zwiedzanie Żółkwi.  Powrót do Lwowa. Wyjście na Wysoki Zamek – panorama Lwowa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny w centrum na indywidualne pożegnanie się      z tym pięknym miastem, odwiedziny w jednej z wielu galerii lwowskich, itp. Wyjazd ze Lwowa około południa. Przejazd na granicę, odprawa celno-paszportowa. Przyjazd do Przemyśla, krótka przerwa. Wyjazd w drogę powrotną do domu. Zakończenie wycieczki.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Termin:       26 – 30.06.2019

Cena:            800zł/os.

Cena obejmuje:

  • 3 x nocleg hotel *** pokoje 2, 3-osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
  • wyżywienie wg programu: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja,
  • opieka pilota na wyjazd na Ukrainę przez cały czas trwania wycieczki
  • miejscowy przewodnik polskojęzyczny we Lwowie
  • opłaty graniczne, parkingowe na Ukrainie,
  • Bilety do zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie NNW i KL,
  • podatek VAT.

Wymagane dokumenty – ważny paszport!

Drukuj
error: Content is protected !!