Szwajcaria Saska i Drezno

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1

Zbiórka w godzinach porannych zgodnie z rozkładem . Godz. 8:30 Przejazd przez Jędrzychowice. Bastei – spacer wśród niesamowitych, piaskowcowych form skalnych, niezapomniane widoki na przełom Łaby z mostów i platform widokowych zawieszonych na skałach. Przejazd do twierdzy Konigstein – zwiedzanie warowni wybudowanej na wysokiej, piaskowcowej skale. Przejazd do Pilnitz – spacer po przepięknych ogrodach otaczających pałac – letnią rezydencję hrabiny Cosel. Czas wolny.

Godz. 16:00 Przejazd do Drezna.

Godz. 18:00 Obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

DZIEŃ II

Śniadanie. Przejazd do centrum Drezna. Spacer po

zabytkowej starówce w trakcie którego zwiedzimy m.in Zwinger – zaliczany do najbardziej znaczących budowli baroku, kompleks wzniesiony na życzenie Fryderyka Augusta Mocnego,  który w jego założeniach miał dorównać rzymskiemu Koloseum. W skład kompleksu wchodzą:

Galeria Malarska Dawnych Mistrzów, Nymphenbad, brama Kronentor ze swoimi Galeriami, następnie obejrzymy Operę Sempera na Placu Teatralnym. W dalszej części programu zwiedzanie Frauenkirche – drugiego największego (po katedrze w Strasburgu) budynku wzniesionego z piaskowca. Następnie Golden Reiter, Tarasy Brula, Kościół Dworski, Zamek wraz z dziedzińcem pojedynków. Rynek staromiejski.

Godz. 17:00 Wyjazd w drogę powrotną.

Godz. 20:00 Zakończenie wycieczki.

CENA: 365zł/os

Cena zawiera:

 – Przejazd komfortowym autokarem

– Opiekę pilota/przewodnika

– wyżywienie: 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja

– nocleg w hotelu w Dreźnie

– Ubezpieczenie Kl i NNW

Dodatkowo płatne fakultatywnie: Twierdza Koningstain: 10 euro, Zwinger – wnętrza: ok 13 euro

Drukuj
error: Content is protected !!