SZPREWALD – WENECJA PÓŁNOCY, KRAINA OGÓRKA 23.05.2020r.

Spreewald – niezwykła kraina, której krajobraz od wieków kształtują wody Szprewy. Na bardzo małym obszarze, rzeka tworzy naturalną deltę śródlądową z kilkuset kilometrowym labiryntem dróg wodnych. Podczas, gdy zwykle na dojazd do pracy, na zakupy lub do transportu większych przedmiotów służy samochód, tutaj, w głębi Spreewaldu nadal wykorzystywana jest tradycyjna łódź przypominająca weneckie gondole.. Wielu nie wierzy własnym oczom, gdy widzi listonosza rozwożącego listy łodzią, czy barkę, jako środek komunikacji publicznej. Między licznymi odnogami rzeki znajdują się pola uprawne. Na niektóre z nich można dostać się wyłącznie przy pomocy łodzi. Wyjątkowi są również mieszkańcy. Spreewald to ojczyzna Serbołużyczan – słowiańskiego narodu o przebogatej kulturze i języku, najbardziej zbliżonym do polskiego. W 1991 roku Spreewald został uznany za rezerwat biosfery UNESCO.

Program wycieczki

Wyjazd z Legnicy w godzinach porannych.  Przyjazd do LUBBENAU na przystań wodną.

Spływ łódkami po labiryncie lasów i kanałów. Łodzie wprawiane są w ruch przy pomocy długich tyczek, którymi posługują się sternicy. Przerwa w rejsie i wizyta w wiosce Serbołużyczan LEHDE – skansenie, dzięki któremu można poznać tradycję i kulturę tego słowiańskiego ludu. Okazja do skosztowania miejscowych destylatów. Wizyta w skansenie w Lehde. Rejs powrotny do Lubbenau. Spacer po „skrytej stolicy Spreewaldu”, najpiękniejszym mieście krainy Serbołużyczan. Przerwa na tradycyjnym bazarze ogórkowym, gdzie można posmakować słynnych szprewaldzkich ogórków, które budzą zachwyt nie tylko w Niemczech. Ogórki wystąpiły  w komedii „Good bye Lenin”, jako symbol nostalgii za czasami NRD.

Wyjazd w drogę powrotną do Legnicy.

Cena: 135zł/os.

Świadczenia w cenie:

Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, wc, dvd), w przypadku mniejszej liczby uczestników przejazd komfortowym miniautokarem (klimatyzacja, dvd)

Opieka licencjonowanego pilota

Ubezpieczenie: KL i NNW

Uwagi:

Cena wycieczki nie obejmuje kosztów rejsu, na ten cel należy posiadać około 15 euro – płatne pilotowi w autokarze.

Wyżywienie we własnym zakresie

Należy posiadać dowód osobisty (dotyczy również osób niepełnoletnich) lub paszport

Drukuj
error: Content is protected !!