Praskie walentynki z wieczornym akcentem 15 – 16.02.2020r.

PRASKIE WALENTYNKI – Z WIECZOROWYM AKCENTEM

            Praga to z pewnością piękne miasto, sprzyjające miłosnym uniesieniom. Program zwiedzania w tym szczególnym dniu ułożyliśmy tak, aby zachwycała swoim urokiem jeszcze bardziej! Wyjedziemy późno, aby podczas wycieczki nikt nie dosypiał i każdy był pełen wigoru, aż do późnego wieczora, a dzięki temu to co zazwyczaj zwiedza się wczesnym rankiem zobaczymy wieczorową porą, gdy Praga jest skąpana w miljonach świateł. Gdy będzie już ciemno znajdziemy się w najwyższych partiach miasta skąd widać piękna panoramę całego centrum! Ten widok zapiera dech w piersiach!

Podczas wycieczki zobaczysz:

– Kopię wieży Effla na wzgórzu Petrin – możliwość wejścia na szczyt!

– Panoramę nocnej Pragi podczas dwugodzinnego rejsu Wełtawą połączonego z obiadokolacją!

– Rynek Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj

– Most Karola

– Kolejka Linowa

Dzień I

Godz. 9:00 Wyjazd z Lubina i kolejno: Legnicy, Chojnowa, Bolesławca, Zgorzelca.

Godz. 15:00 Przyjazd do Pragi. Zwiedzanie rozpoczniemy od Vaclavskie Namesti – salonu Pragi skąd przejdziemy obok Obecni Dum i Bramę Prochową, a także obok historycznych zabudowań Uniwersytetu Karola na Rynek Staromiejski. Tam zobaczymy Pomnik Husa, Staromiejskie Radnice ze Słynnym Zegarem Orloy. Następnie przejdziemy niezapomnianym Mostem Karola gdzie z pewnością przewodnik da chwilę czasu na pamiątkowe zdjęcia 🙂 . Z mostu przejdziemy obok przypominających weneckie kanałów wybudowanych wzdłuż Wełtawy, do kolejki linowej którą wjedziemy na wzgórze Petrin. Tam stoi kopia słynnej Paryskiej wieży Eiffla – dla chętnych możliwość wejścia na szczyt! (opcja dodatkowo płatna). Następnie przejdziemy do autokaru który przewiezie nas w pobliże przystani na Wełtawie tam czekał będzie na nas statek skąd odbędziemy 2 godzinny nocny rejs połączony z obiadokolacją.

Ok. Godz. 22:00 Przejedziemy do hotelu – zakwaterowanie i nocleg.

Dzień II

Godz. 7:00 – 9:00 Śniadanie – nikt nikogo nie popędza 😉

Godz. 9:30 wykwaterowanie i wyjazd na dalsze zwiedzanie miasta.

Zwiedzanie zaczniemy od miejsca gdzie nie tylko znajduje się najstarszy klasztor w Czechach, ale także z którego rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na panoramę Starej Pragi. Widok z górującego nad miastem wzgórza zapiera dech w piersiach. Następnie schodzimy w dół na  Hradczany – siedziba władców Czech, największy w Europie zespół Zamkowy, obejrzymy zmianę warty przy głównym wejściu na zamek, monumentalną Katedrę św. Wita, romański kościół św. Jerzego i kościół Wszystkich Świętych fundacji Cesarzowej Marii Teresy. Zobaczymy także gdzie znajduje się sala Władysławowska – przypominająca panowanie Jagiellonów w Czechach. Następnie przejdziemy  na Małą Stranę. Przejdziemy obok najwęższej uliczki w Europie i udamy się przez Juzefov – dzielnicę żydowską na rynek staromiejski gdzie będziemy mieli 2 godziny czasu wolnego tylko dla siebie. Po czasie wolnym przejedziemy metrem w pobliże autobusu i wyjedziemy w drogę powrotną, podczas której będziemy wspominać wszystkie miłe chwile które spotkały nas w stolicy Czech.

Cena: 330zł za osobę

– przejazd autokarem + opłaty parkingowe

– zakwaterowanie w hotelu o standardzie 3* pokoje 2 os. z łazienkami,

– 1 x śniadanie w hotelu, 1 x obiadokolacja podczas rejsu

–  1 x rejs statkiem po Wełtawie

– opiekę pilota – przewodnika

– Pamiątkowy magnes na lodówkę

– Ewentualne przejazdy metrem

– ubezpieczenie

Dodatkowo płatne obowiązkowo: 500 KC

– Przejazdy metrem

– Kolejka linowa na wzgórze Petrin

– Rejs statkiem z obiadokolacją

Dodatkowo płatne fakultatywnie (nieobowiązkowo):

Wejście na wieżę Petrin (kopie wieży Eiffla): 150 KC

Drukuj
error: Content is protected !!