Kulig ostatkowy w Beskidach 22 – 23.02.2020r.

245 zł

Beskidy dzięki wspaniałej, nieskażonej przyrodzie, oraz niezwykłemu ukształtowaniu terenu, zachęcają turystów do odwiedzin. To idealne miejsce do zorganizowania juhaskiego kuligu VIP z wieloma atrakcjami w ekskluzywnej karczmie KUBALONKA.
Gwarantujemy niezapomniane chwile podczas juhaskiego kuligu z biesiadą góralską. Zbójnickie elementy imprezy ubarwią niezwykle nasze Wasze ostatki, pozwolą przenieść się w czasie do czasów największego nasilenia zbójnictwa karpackiego w Beskidach, czyli do wieków XVI – XVIII. Nasz zbójnicki gawędziarz z kapeli góralskiej Karpackie Zbóje przybliży Państwu dawne, zapomniane zbójnickie dzieje naszej beskidzkiej ziemi. Z naszą ekipą potańczycie, pośpiewacie, nauczycie się gry na unikatowych instrumentach muzycznych oraz przeżyjecie niezapomniane chwile! Zapraszamy Państwa do spędzenia niepowtarzalnych chwil na juhaskim kuligu  w Istebnej.

Program wyjazdu:
Wyjazd z Legnicy ok godz 7 przejazd do Wisły spacer z przewodnikiem zobaczymy min Amfiteatr, Dom kultury, Muzeum małyszka Skocznia Malinka przejazd na parking
Start trasy kuligu znajduje się na przełęczy Kubalonka (100 metrów od Karczmy KUBALONKA) na pograniczu Wisły i Istebnej. Po zajęciu miejsc na saniach lub wozach kulig rusza przez tereny leśne, szlakiem turystycznym przez Szarculę w kierunku Stecówki skąd można dojść do szczytu Baraniej Góry z której wypływa największa polska rzeka Wisła. Barania Góra była ponadto w dawnych czasach zbójeckim matecznikiem. Tutaj ukrywało się wielu groźnych beskidzkich zbójników. Legendy mówią, że po dziś dzień można znaleźć wiele śladów związanych ze zbójnikami (jamy, pieczary w których się ukrywali, zbójeckie zagony, tajemnicze malowidła naskalne, zbójeckie skarby). Długość trasy kuligowej to 5 km, czas trwania ok. 1 godz.
Sanie/wozy: w większości nasze sanie lub wozy są zadaszone i mają ledowe oświetlenie. Znajdują się na nich koce do okrycia się podczas kuligu. Na saniach /wozach jednorazowo możemy przewieźć do 12 osób (uwaga: dzieci do 3 roku życia jadą na kolanach u rodzica).
Uwaga: w razie braku śniegu zorganizujemy kulig na wozach.
Alkohol: Podczas kuligu można mieć swój alkohol lub możemy na każdy wóz dać po 2/3 butelki 0, 5 litra Miodonki Zbójnickiej
(extra płatne 35 zł / butelka + w cenie plastikowe kieliszki). Miodonka zbójnicka to mocny trunek, który ma odpowiednio rozgrzewać i zagrzewać do upojnego spędzania wieczoru. Jest to wódka smakowa 40-procentowa na bazie miodu. 

PROGRAM JUHASKIEGO KULIGU  Z BIESIADĄ I DYSKOTEKĄ W STYLU FOLK POLO:
Godz. 17:30 przyjazd na parking przy karczmie Kubalonka
Godz. 17:45 usadzamy Państwa na saniach / wozach (listy uczestników będzie miał przedstawiciel naszego biura ubrany w strój firmowy)
Godz. 18:00 – 19:00 kulig juhaski VIP z pochodniami i kielonem zbójeckiej miodonki (dla dorosłych)
Godz. 19:00 – 24:00 biesiada góralska z gawędziarzem i DJ Janosikiem (zabawy góralskie na wesoło dla rodzin z dziećmi).
Godz 24:15 wyjazd droge powrotną do Legnicy.

OPIS BIESIADY ZBÓJNICKIEJ VIP: biesiada zbójnicka ze zbójnickim gawędziarzem z kapeli góralskiej Karpackie Zbóje. Zbójnicki gawędziarz zaprosi wszystkich do rozpalonej watry, gdzie przy rytmach góralskiej muzyki urządzimy Wam zbójecką imprezę, podczas której przygramy Wam do zabawy i wspólnego tańcowania. Uczestnicy będą zabawiani żartami i historiami o góralach, 

REGIONALNE MENU PODCZAS JUHASKIEJ BIESIADY VIP W KARCZMIE KUBALONKA:
Przystawka: oscypek z sosem czosnkowym;
Regionalna zupa: kwaśnica zbójnicka warzona na sztuce w chlebie podana;
Danie główne: płonące koryto zbójeckie: Kita świńska wędzona, ziemniaki pieczone oraz kapusta zasmażana;
Zimna płyta: gościna góralska – mięsa pieczone, swojskie wędliny, chleb ze smalcem, ogórek kiszony;
Napitek: kawa, herbata, soki, kielich zbójeckiej miodonki na saniach.
Uwaga: Możliwość dokupienia na miejscu dodatkowego napitku i jadła za dodatkową odpłatnością (bardzo szeroki zakres dań i napitków regionalnych).

Cena zawiera;  przejazd autokarem kl turystycznej, opłaty drogowe opłaty parkingowe, opiekę pilota podczas całej trasy, organizację ekskluzywnego kuligu juhaskiego VIP z pochodniami, kielich zbójeckiej miodonki na saniach (tylko osoby dorosłe),WI FI w karczmie Kubalonka, regionalne menu w karczmie: oscypek z sosem czosnkowym, kwaśnica zbójnicka warzona na sztuce w chlebie podana, płonące koryto zbójeckie: kita świńska wędzona, ziemniaki pieczone oraz kapusta zasmażana, zimna płyta: gościna góralska – mięsa pieczone, swojskie wędliny, chleb ze smalcem, ogórek kiszony, napitek: kawa, herbata, soki, gawędziarza  (program zbójnicka baciarka, wesołe gry i zabawy integracyjne po zbóju), dyskoteka z laserami w stylu FOLK – POLO z DJ Janosikiem  (przeboje folk, góralskie, biesiadne, disco – polo), zabawy dla rodzin z dziećmi organizowane przez DJ Janosika, ubezpieczenie NNW
Cena nie zawiera: biletów muzeum Małysza ok 6 zł wjazd i zjazd na skocznie ok 10 zł

Drukuj
error: Content is protected !!