AKCJA AKTYWNA SOBOTA – TREKING NA SNIEŻKĘ plus Luční bouda 09.05.2020r.

Śnieżka 1603 m.n.p.m. to nie tylko najwyższa góra Polskich Sudetów ale także najwyższa góra naszych południowych sąsiadów ponieważ przez jej wierzchołek przebiega granica państwowa. Wędrówkę wspomoże niejedna ciekawa historia opowiadana przez naszego przewodnika. Wraz z przewodnikiem sudeckim przejedziemy obok miejsc które być może wielu turystów przechodziło nie zdając sobie sprawy z kryjących się obok tajemnicach jak np. stara strażnica graniczna. Po osiągnięciu szczytu udamy się do najwyżej położonego browaru w Europie mieszczącego się w czeskim schronisku Luční bouda – Paroháč aby degustować czeskie specjały i złocisty trunek. Powrócimy z górskich wojaży tą samą drogą – czyli przez wyciąg na kopę.

Godz. 7:30 Wyjazd zLubina, Legnicy, Jawora, Bolkowa.

Godz. 10:00 Przyjazd do Karpacza – spotkanie z przewodnikiem sudeckim, przejście wybranym przez przewodnika szlakiem, po drodze przejście przez Polanę, postój w schronisku Strzecha Akademicka.

Godz. 14:00 planowane zdobycie najwyższej góry Czech i Dolnego Śląska. przejście do schroniska Luční Bouda w którym znajduje się najwyżej położony browar w europie.

Godz. 14:00 Możliwość zamówienia posiłku  – we własnym zakresie, odpoczynek na Równi pod Śnieżką.

Godz. 16:00 Wyruszenie w drogę powrotną

Godz. 18:30 Zakończenie pieszej wędrówki – wyjazd w drogę powrotną.

Cena: 100zł/os.

cena zawiera:

– Przejazd komfortowym autokarem

– Opiekę licencjonowanego przewodnika sudeckiego

– Ubezpieczenie Kl i NNW

Dodatkowo płatne pilotowi w autokarze:

– Bilety wstępów: bilet do Karkonoskiego Parku Narodowego, 8zł

Drukuj
error: Content is protected !!