Turnus Rehabilitacyjny Mrzeżyno z dojazdem autokarem 12.09.2020r.

Mrzeżyno jedno z najbardziej malowniczych kąpielisk pomorza zachodniego, położone 18 km od Kołobrzegu u ujścia rzeki Regi do Bałtyku, nad brzegiem morza i otoczone sosnowymi lasami. Mrzeżyno jako jedna z nielicznych plaż w Polsce posiada “błękitną flagę”, symbol świadczący o wysokim poziomie plaży, najwyższej jakości wody oraz najwyższym stopniu bezpieczeństwa (duża ilość dobrze wyszkolonych ratowników). Mrzeżyno to miejscowość wczasowa i port rybacki. Występuje tu swoisty mikroklimat charakteryzujący się znaczną zawartością soli morskiej i jodu, które tworząc tzw. aerosole, działają leczniczo na drogi oddechowe i dolegliwości układu krążenia i korzystnie wpływają na samopoczucie w ciągu całego roku.

Ośrodek “FAMA-STA” położony jest przy głównej ulicy Mrzeżyna w odległości ok. 350 metrów od plaży. Teren ośrodka obejmuje niemalże pięć ha. Znajdziecie tu Państwo nie tylko budynki hotelowe, ale również bogate zaplecze sportowo – rekreacyjne, w skład którego wchodzi zespół boisk sportowych, basen odkryty z brodzikiem dla najmłodszych, plac ogniskowy z zadaszeniem oraz mnóstwo zieleni, a także kawałek lasu. Na terenie ośrodka można za niewielką odpłatnością korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.  I. dwa połączone pawilony hotelowe (A i B), czterokondygnacyjne, w których poza pokojami znajdują się: recepcja, duża siłownia fitness,  nowoczesna baza rehabilitacyjna, 5 sal telewizyjnych – przystosowanych również do nauki (tablice, stoliki, krzesła – Zielone Szkoły).Przy pawilonie A znajduje się budynek, mieszczący z jednej strony kawiarnię z kominkiem, w której najczęściej odbywają się dyskoteki oraz wieczorki z muzyką na żywo, kawiarenkę internetową,  a z drugiej strony małą salę gimnastyczną, pomieszczenie do inhalacji zbiorowych, oraz gabinet lekarski i zabiegowy. Część pokoi na parterze Pawilonu B jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. II. pawilon hotelowy C, dwukondygnacyjny ze stołówką W dwukondygnacyjnym pawilonie C, położonym w głębi ośrodka, znajduje się część hotelowa, administracyjno – biurowa oraz przestronna stołówka. Część hotelowa pawilonu C składa się z 6 segmentów. W skład jednego segmentu wchodzi siedem pokoi; sześć 2, 3, 4 – osobowych i jeden jednoosobowy oraz węzeł sanitarny, obejmujący dwa natryski, dwie toalety, trzy umywalki i brodzik. Do węzła sanitarnego w danym segmencie, mają dostęp wyłącznie osoby zakwaterowane w tym segmencie. Każde studio mieści do 25 osób. Przy pawilonie C, znajduje się też druga sala dyskotekowa, wyposażona w sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy.

Zabiegi rehabilitacyjne: Krioterapia, materac do rezonansu magnetycznego, magnetronie, leżanki masujące, fotele terapeutyczne do masażu, stymat S-300, stymat S-210, aqauavibron, laser terapeutyczny, kabina masażowo-parowa, wanna do hydromasażu, wanny masujące kończyny górne i dolne, pulsotronic, sauna, sollux, inhalacje, autopunkter, okłady borowinowe, vibrastep, UGUL

Dla osób ze schorzeniami: z chorobami narządów wydzielania wewnętrznego, z chorobami neurologicznymi, z chorobami układu krwiotwórczego, z chorobami układu moczowo-płciowego, z chorobami układu pokarmowego, z chorobą psychiczną, z cukrzycą, z dysfunkcją narządu ruchu, z wyłączeniem osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcją narządu ruchu poruszających się na wózkach inwalidzkich, z dysfunkcją narządu słuchu, ze schorzeniami układu krążenia, ze schorzeniami układu oddechowego, z padaczką, z upośledzeniem umysłowym, z zaburzeniami głosu i mowy.

Termin: 12.09 – 26.09.2020r.

Cena dla uczestnika turnusu: 1950zł/os.

Cena dla opiekuna bez zabiegów: 1685zł/os.

W cenie dojazd autokarem z Legnicy, Lubina, Polkowic i Głogowa

Ośrodek zapewnia: zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 – osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (pawilon A i B- wyremontowane łazienki, stolarka okienna, centralne ogrzewanie), w pokojach telewizor, czajnik bezprzewodowy, sprzęt plażowy (parawan, koc plażowy, 1 leżak), ręczniki. Wyzywienie: 3 posiłki dziennie + podiweczorek wydawany przy obiedzie, śniadania i kolacje w formie bifetu. Badanie lekarskie i zlecenie zabiegów rehebilitacyjnych. 2 zabiegi dziennie w dni robocze wg wskazań lekarza tj. 20 zabiegów w trakcie turnus 14-dniowego. Całodobową opiekę lekarską bez realizacji recpet w okresie wakacji. Całodobową opiekę pielęgniarską. Realizację programu rehabilitacji społecznej (tj. wieczorki taneczne przy muzyce na żywo i muzyce mechanicznej, ognisko z pieczeniem iełbasek, karaoke, biesiadowanie, spacery). Bezpłatne wypożyczenie kijków do nordic walking. Drobne nagrody i dyplomy w konkursach organizowanych przez ośrodek. Mozliwość odpłatnego korzystania z bezprzewodowego dostepu do internetu oraz rowerów turystycznych. Możliwość bezpłatnego korzystania z: basenu odkrytego, dwóch sal dyskotekowych z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem, pięciu sal dydaktycznych i telewizyjnych, księgozbioru, siłowni z profesjonalnycm sprzętem do ćwiczeń (rowerki treningowe, steppery, orbitreki, wiosła, ławeczki, materace), boiska do siatkówki plażowej, boisko do siatkówki, boiska do koszykówki, boiska do gry w piłkę nożną, dwóch boisk do badmintona, kortu tenisowego, granitowych stołów do tenisa stołowego i gier planszonychw plenerze, trzech placów zabaw, sprzętu rekreacyjnego (piłki, rakiety tenisowe, skakanki itp) i gier planszowych, sprzęt audio video, projektora multimedialnego, niestrzeżonego parkingu na terenie ośrodka.

Drukuj
error: Content is protected !!