Czeski Raj 15.05.2021r.

            To wycieczka dla miłośników pięknych krajobrazów, ale również  tego, co kryje w sobie wnętrze ziemi. To wizyta w krainie skał i kamieni szlachetnych, jaskiń i skalnych miast, zamków, rycerzy i… rozbójnika Rumcajsa. W programie spacer przez Prachovskie Skalne Miasto zdecydowanie najpiękniejsze skalne miasto w Czechach, wizyta w ruinach zamku Trosky – symbolu Czeskiego Raju, a na koniec – czas wolny w miasteczku Jicin, znanym z przygód rozbójnika Rumcajsa.

Program ramowy:

godz. 06.00 – wyjazd z Lubina, Legnicy, Bolesławca, Zgorzelca

godz. 10:00 – zwiedzanie Zamku Trosky

Zbudowanie zamku na dwóch stromych bazaltowych skaliskach uczyniło z Trosek gród nie do zdobycia – nie udało się go zdobyć nawet husytom. Podczas zwiedzania można się zapoznać nie tylko z bogatą historią zamku i z jego rozwojem budowlanym, można również wspiąć się na wieże zamkową Babę i Pannę. Z obu wież roztacza się rozległy widok na piękny pejzaż okolicy.

godz. 12:00 – zwiedzanie Prachovskich Skał

Romantyczny labirynt piaskowcowych smukłych wieży i filarów, platform, rozpadlin i oraz wąwozów, z gęstą siecią znaczonych szlaków turystycznych i z licznymi punktami widokowymi z utworów skalnych.

Do najbardziej znanych i najpiękniejszych miejsc Prachowskich skał należą punkty widokowe Vyhlídka Czeskiego Raju i Vyhlídka Míru, korytarz cesarski (nazwany tak dla upamiętnienia odwiedzin cesarza Franciszka I.), Pochyła Wieża, a także kamienna rzeźba skrzata Pelíška.

godz. 16.00 – Czas wolny w Jiczinie

godz. 18:00 – wyjazd z Jiczina

godz. 21.00 – powrót do Legnicy

Cena: 135zł/os. przy min 45 osobach pełnopłatnych

cena zawiera:

– Przejazd komfortowym autokarem

– Opiekę przewodnika sudeckiego

– Obiad kuchni czeskiej

– Ubezpieczenie Kl i NNW Płatne przewodnikowi w autokarze: – bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty parkingowe: Zamek Trosky, Prachovskye Skały 250KC/os

error: Content is protected !!