Zamość – Lublin 04 -06.06.2021r.

WYCIECZKA 3-DNIOWA ZAMOŚĆ -LUBLIN

Termin: 01- 03.05.2020r.

DZIEŃ I

Godz. 05:00 Wyjazd kolejno z Lubina, Legnicy, Wrocławia.

Przyjazd do Kolbuszowej. Zwiedzanie Parku Etnograficznego – skansenu. To urokliwe wsie z przełomu XIX i XX wieku. Prezentują kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących niegdyś teren północnej części obecnego województwa podkarpackiego. Wędrując po skansenie, położonym z dala od miejskiego zgiełku, zobaczysz świat, którego już nie ma, poznasz frapujące historie mieszkających tu ludzi, zrozumiesz chłopską duszę… Następnie podążamy na północ w kierunku Zamościa Nim tam dojedziemy musimy koniecznie odwiedzić Zwierzyniec! Jedna z głównych siedzib rodu Zamojskich. Odwiedzimy: kościół na wodzie ul. Ordynacji Zamojskiej – Kościół św. Jana Nepomucena z 18 w. z barokową fasadą, Pałac Zamojskich, pomnik “Chrząszcza”, Browar – zwiedzanie i degustacja piwa 9degustacja we własnym zakresie w ogródku piwnym na terenie browaru.

Następnie przejazd do hotelu w okolicach Zamościa.

DZIEŃ II

Godz. 7:00 Śniadanie

Przejazd do Zamościa zwiedzanie z przewodnikiem miejscowym – Rynek Wielki, ratusz, kamienice, Muzeum Zamojskie, Akademia Zamojska, pałac Zamoyskich, katedra, bramy miejskie, fragmenty murów obronnych, trasa turystyczna w bastionie. Przejazd do Kozłówki – zwiedzanie pałacu, kaplica, powozownia, oraz galeria socrealizmu. Zespół pałacowy w Kozłówce jest jednym z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w całej Europie. Wnętrze kozłowieckiego pałacu robi ogromne wrażenie. Późnobarokowa rezydencja magnacka, dawna siedziba rodów arystokratycznych Bielińskich i Zamoyskich. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Lublina. Zakwaterowanie, obiadokolacja. nocleg.

DZIEŃ III

Godz. 7:30 Śniadanie

Godz. 9:00 wyjście na zwiedzanie Lublina: Zwiedzanie Wzgórze Zamkowe: wejście na dziedziniec zamku z romańską wieżą obronną z której podziwiamy panoramę na Stare Miasto. Kaplica Zamkowa: wnętrze świątyni z unikalnymi freskami rusko-bizantyjskimi. Następnie: Brama Grodzka, Plac Po Farze z fundamentami nieistniejącego kościoła św. Michała, Rynek z otaczającymi go kamienicami i budynkiem Trybunału Koronnego, Bazylika ojców Dominikanów – sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego, Archikatedra z wnętrzem pokrytym iluzjonistyczną polichromią, Baszta Gotycka – zachowana część murów obronnych z XIV wieku, Brama Krakowska – dawna brama wjazdowa zbudowana wraz z murami miejskimi w XIV wieku, Nowy Ratusz – siedziba Prezydenta Lublina, skąd codziennie o godz. 12.00 odgrywany jest hejnał. Wieża Trynitarska. Wizyta w Muzeum Tradycyjnego Lublińskiego Cebularza –  upieczemy własne cebularze, aby następnie się nimi delektować. Czas wolny na starym mieście. Następnie wyjazd w drogę powrotną.

CENA: 730zł/os.

Cena zawiera:

– Przejazd komfortowym autokarem

– 2 noclegi w pok. 2-3 os. z łazienkami

– wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja.

– Opiekę pilota i przewodników lokalnych

– ubezpieczenie nnw

– opłaty klimatyczne

130zł/os. płatne w autokarze pilotowi na bilety wstępów do zwiedzanych obiektów:

– Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów: Park Etnograficzny w Kolbuszowej, Browar w Zwierzyńcu, Muzeum Zamojskie, Trasa Turystyczna w bastionie w Zamościu, Karnet na wszystkie obiekty pałacowe w Kozłówce, Zamek w Lublinie – wieża i kaplica, Muzeum cebularza. 

error: Content is protected !!