ŚLADAMI ŚREDNIOWIECZNEGO PRAWA NA ŚLĄSKU 30.05.2021r.

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami…. nie, nie o tym będzie ta wycieczka. Średniowiecze to nie tylko opowieści o dzielnych rycerzach na białym koniu, księżniczkach i zamkach. Na tej wycieczce historia nie kończy się słynnym “i żyli długo i szczęśliwie”. Podczas naszej wyprawy zapoznamy się z pozostałościami prawa karnego na Śląsku. Dowiemy się jak przebiegały procesy sądowe, jakie były zasądzane kary i… jak łatwo można było stracić głowę. Przejdziemy się ścieżką skazańców którzy odbywali swoją ostatnią drogę na miejsce kaźni, zobaczymy pozostałości średniowiecznej murowanej szubienicy, staniemy pod oryginalnym pręgierzem, uczestniczymy w sądzie kapturowym. Zrobimy wszystko to aby słowo “lipa” ponownie nabrało swojego pierwotnego znaczenia.

Godz. 7:00 Wyjazd kolejno z Lubina, Legnicy, Jawora.

Przejazd do miejscowości Lipa – relaksujący spacer drogą skazańców, którą podążali skazani na śmierć nieszczęśnicy na spotkanie ze śmiercią. Ścieżka kończy się przy ruinach średniowiecznej szubienicy. Następnie przejazd do Wojcieszowa – zwiedzimy ruiny najlepiej zachowanego na Śląsku miejsca do wieszania skazańców.

Przejazd do Kochanowa – zwiedzamy miejsce słynnych sądów kapturowych, po drodze dla chętnych możliwość stanięcia pod oryginalnym pręgierzem w Krzeszowie. Przejazd do Wojanowa – karczma sądowa. Pojedziemy do miejsca gdzie w średniowieczu doszło do zabójstwa – Czernicy. Do dzisiaj wiemy jak do tego doszło. Na zakończenie odwiedzimy ruiny Zamku Wleń – spotkamy się z najprawdziwszym katem który opowie nam o swoim fachu.

Przejazd powrotny do Jawora, Legnicy, Lubina. Miejmy nadzieję że w komplecie.

Cena: 110zł/os.

Cena zawiera:

– Przejazd komfortowym autokarem

– Mrożące krew w żyłach opowieści

– Opiekę kata Przewodnika Sudeckiego

– Ubezpieczenie NNW

– Bilet wstępu na zamek Wleń

error: Content is protected !!