Królewski Poczdam 29.05.2021r.

Termin: 29.05.2021r.

Poczdam – stolica Brandenburgii i Imperium Pruskiego. Miasto rezydencja, gdzie kolejni królowie wznosili coraz to bardziej okazałe budowle będące podkreśleniem ich pozycji, władzy i majestatu. Zapraszamy na fascynującą podróż pomiędzy imponującymi pałacami, założeniami parkowymi i krajobrazowymi, pięknymi kamienicami miejskimi i wszystkim tym co przez wieki zbudowała tutaj historia. W tle opowieści o dawnych władcach, wojnach, politycznych intrygach i miłosnych zawirowaniach

05:00 – zbiórka uczestników wycieczki wyjazd kolejno z Lubina, Legnicy, Chojnowa, Krzywej..

9:.00 – przyjazd do Poczdamu.

W Poczdamie zobaczymy:

Naszą podróż rozpoczniemy od największego pałacu w mieście położonego na zachodnim skraju miasta: Neues Palais który imponuje swoimi rozmiarami, posiadając ponad dwieście komnat. Następnie przejdziemy przez park pałacowy obok romantycznych ruin willi włoskiej, przez minimalistyczny pałac Charlotenchof, Chiński Domek, aż do rokokowej posiadłości Fryderyka Wielkiego – Pałacu Sanssucci – Pruskiego Wersalu miejsca nauki i sztuki położonego pomiędzy winnicami który proponujemy zwiedzić wewnątrz – będzie na to odpowiednio przeznaczony czas.  Gdy nasycimy oczy pałacowymi precjozami przejdziemy do niezwykłego kościoła zbudowanego w stylu neoromańskim – Kościoła Pokoju, skąd przejdziemy do mniejszej niz ta berlińska, ale starszej – Bramy Brandenburskiej. Tam chwila czasu wolnego. Po odpoczynku przejdziemy obok kościoła św. Piotra, zobaczymy malowniczą dzielnice holenderską z kamieniczkami z czerwonej cegły, Aleksandrówkę – dzielnice rosyjskich osadników z drewnianymi domkami, a następnie nie zwalniamy tępa – Pałac Marmurowy i Pałac Cecilienhof gdzie podpisano słynne porozumienia poczdamskie kończące II wojnę światową i ustalającą powojenny ład na świecie. Tam czeka na nas autokar który zabierze nas w drogę powrotną, a wracać będziemy przez słynny Most Szpiegów który leżał na dawnej granicy pomiędzy komunistycznymi Niemcami (DDR) a Berlinem Zachodnim gdzie dokonywano wymiany szpiegów w czasach zimnej wojny. Most uwieczniony w kinematografii między innymi w słynnej serii o Jamesie Bondzie.

18.00 – wyjazd z Poczdamu w kierunku Legnicy

22.00 – przyjazd kolejno do Krzywej, Chojnowa, Legnicy, Lubina.

Cena: 140zł/os.

Cena obejmuje:

– Przejazd autokarem turystycznym na trasie wycieczki

– Opiekę pilota/przewodnika

– opłaty parkingowe

– ubezpieczenie KL i NNW

Na zwiedzane obiekty (Pałac Sanssucci) należy mieć ze sobą ok. 12 euro płatne pilotowi w autokarze, ze względów pandemicznych cena może ulec zmianie – niezależnie od organizatora.

error: Content is protected !!