Praga z rejsem po Wełtawie 19.06.2021r.

ok. Godz. 05:00 Wyjazd z: Lubina, i kolejno Legnicy, Bolesławca, Zgorzelca, Bogatyni..
ok. Godz. 10:00 Przyjazd do Pragi. Zwiedzanie rozpoczniemy od Strahova gdzie nie tylko znajduje się najstarszy klasztor w Czechach i jeden z najstarszych klasztornych pivovarów, ale jest to także miejsce położone w najwyższej części miasta skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na zabytkową Pragę. Po chwili “dla fotoreporterów” z której pozostaną z pewnością unikalne zdjęcia, przejdziemy w dół miasta kolejno przez Hradczańskie stare miasto obok niezwykle malowniczych monumentalnych pałaców z różnych okresów historycznych, Praskiej Loretty, Hradczańskiego Ratusza owianego tajemniczą legendą, aż dojdziemy do największego zespołu zamkowego w Europie – tam obejrzymy słynną zmianę wart żołnierzy armii czeskiej. Następnie przejdziemy przez trzy dziedzińce Hradczańskiego Zamku, zobaczymy siedzibę prezydenta Czech, Katedrę św. Wita, miejsce słynnej defenestracji, kościół św. Jerzego, “Deliborkę”. Po wyjściu z terenu zamku udamy się na Małą Stranę, następnie skierujemy sie na słynny most Karola gdzie będziemy mieli chwilę czasu wolnego. Kolejną atrakcją jest rejs po Wełtawie połączony z obiadem który będzie trwać ok. 2 godzin. Po rejsie przejdziemy do Rynku Staromiejskiego gdzie znajduje sie miedzy innymi słynny zegar Orloy, a po chwili udamy sie na “salon Pragi czyli Vaclavskie Nemesti. Stamtąd metrem udamy się na początek wycieczki skąd autokarem wyjedziemy w drogę powrotną.

CENA: 140zł/os + 600 KĆ (płatne pilotowi w autokarze)

Cena zawiera:

– Przejazd komfortowym autokarem

– Opiekę pilota/przewodnika

– Rejs Statkiem po Wełtawie wraz z obiadem (rejs trwa ok. 2 godzin, obiad: zawiera aperitif na wstępie i szwedzki bufet (ciepła płyta, zimna płyta, desery i owoce…)

Opłaty za metro i za parkingi

– Ubezpieczenie Kl i NNW

UWAGA! Od dnia 15 maja obywatele Polski mogą podróżować do Czech bez konieczności rejestrowania się i bez testów, jeśli posiadają dokument potwierdzający, że są co najmniej 22 dni po pierwszej dawce szczepienia. Dokument taki należy mieć ze sobą. Szczegóły są w komunikacie czeskiego ministerstwa spraw wewnętrznych: https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx?fbclid=IwAR2bJT0dZpCzCxq7V8NpeXoFBa5ckhi7pXTLuUZ1dI3mMhmv_RTiW66zZjg

error: Content is protected !!