Jura Park Krasiejów 10.07.2021r.

Największy Park Dinozaurów w Europie. Najnowocześniejsze muzeum poświęcone ewolucji człowieka. Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to połączenie dwóch wzajemnie uzupełniających się atrakcji – JuraParku – największego parku dinozaurów oraz Parku Nauki i Ewolucji – ultranowoczesnego, futurystycznego muzeum. Jeżeli interesuje Was świat dinozaurów a dodatkowo chcecie dowiedzieć się skąd pochodzimy i dokąd jako ludzkość zmierzamy – Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie jest właśnie dla Was.

Program ramowy:

Godz. 7:30 Wyjazd z Lubina i kolejno z Legnicy. Wyjazd w kierunku Opolszczyzny.

Godz. 10:00 Przyjazd do Krasiejowa. Korzystanie z atrakcji opisanych poniżej: (Park Ewolucji Człowieka, JuraPark, Tunel Czasu, Oceanarium, Pawilon Paleontologiczny, Park Rozrywki, Plac Zabaw).

Godz. 17:00 Zbiórka i wyjazd powrotny

Godz. 19: – 19:30 Zakończenie wycieczki

Cena: 100zł/os

Cena zawiera:

– Przejazd autokarem

– Opiekę pilota

– Ubezpieczenie NNW

-Pamiątkowy magnes

Dodatkowo płatne pilotowi w autokarze na bilety wstępów: 55zł/os

OPIS  CZEŚCI ATRAKCJI W RAMACH BILETU:

Opis wszystkich atrakcji dostępny pod linkiem: https://juraparkkrasiejow.pl/atrakcje/

Tunel Czasu miejsce magiczne, gwarantujące niezapomnianą przygodę. Na pokładzie Kapsuły Czasu przemierzającej 300-metrowy tunel udajemy się w podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Przeniesiecie się w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Nic nie istniało. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznacie kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Będziecie świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Na Waszych oczach narodzi się Ziemia, powstanie atmosfera i pierwsze formy życia. Zajrzycie w głębiny paleozoicznych mórz podziwiając ich mieszkańców. Obejrzycie wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Wszystko to w niesamowicie realistycznej scenerii połączonej z najnowszymi osiągnięciami technologii multimedialnych. Ostatnim etapem przejażdżki przez Tunel Czasu jest Opolszczyzna z epoki triasu…

Ścieżka czasu prowadzi przez teren wyrobiska i ma długość około 1 500 m, a jej czas zwiedzania z przewodnikiem wynosi od 1,5 do 2 godzin. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości. Prawie 70 gatunków – około 200 modeli czyni JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie. Wzdłuż trasy zwiedzania rozmieszczone są liczne plansze z fotografiami środowisk roślinnych, charakterystycznych dla ery dinozaurów. Prezentowane są też zdjęcia ze słynnych paleolokalizacji – miejsc odkryć szczątków dinozaurów lub ich tropów.

Pawilon Paleontologiczny, który zabezpiecza największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Ekspozycja pt.: „Świat Opolskiego Dinozaura” ma charakter „in situ”. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Można zobaczyć tutaj rekonstrukcję szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silesaurus opolensis wykonaną przez rzeźbiarkę Martę Szubert. Dla paleontologów zaprojektowano ruchomą platformę poruszającą się nad polem skamieniałości. W sezonie, od lipca do września, można przyjrzeć się pracy paleontologów. Stanowi to ciekawą atrakcję turystyczno-edukacyjną.

Park Rozrywki stworzyliśmy specjalnie z myślą o zapewnieniu sporej dawki zabawy i emocji dla całej rodziny. Znajdują się tu karuzele, Statek Piracki, dmuchane zjeżdżalnie, automaty do gier, symulatory, trampoliny i euro-bungy. W parku rozrywki znajduje się też Bajkowa Kraina Dinozaurów – to labirynt pełen tajemniczych przejść, zjeżdżalni i zakamarków. Miejsce to z pewnością przypadnie do gustu małym poszukiwaczom przygód. A wszystko w bajkowym prehistoryczny otoczeniu.

Prehistoryczne Oceanarium to miejsce, które zachwyca. Sprawi, że przeniesiesz się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. To sceny, w których staniesz „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory mogłeś je znaleźć jedynie w książkach. Potężny, mierzący blisko 20 metrów długości Megalodon, rybopodobny Mozazaur, charakterystycznie uzębiony Liopleurodon, czy też obdarzony długą szyją płetwojaszczur Plezjozaur – to tylko niektóre z okazów, które możesz zobaczyć w oceanarium. Co więcej, możesz je podziwiać w ich naturalnej wielkości!

error: Content is protected !!