“W CIENIU MASYWU ŚNIEŻNIKA”JASKINIA NIEDŹWIEDZIA – KOPALNIA ZŁOTA” 02.10.2021r. wycieczka potwierdzona!

W cieniu potężnego masywu kryją się tajemnice i atrakcje małe i duże. Dzięki naszemu przewodnikowi odkryjemy kilka z nich. Rozpoczniemy od najsłynniejszej znajdującej się w Polsce kopalni złota, gdzie produkowano także słynny i skuteczny arszenik. Następnie poznamy sekrety jednej z dwóch najpiękniejszych polskich jaskiń – Jaskini Niedźwiedziej. Pomiędzy tymi atrakcjami wycieczka górska: pojedziemy do Białej Wody gdzie wyjdziemy na górski spacer. Bez obaw większość drogi “pod górę” zrobi za nas autokar, pozostanie nam wędrować “między chmurami”. Punkt kulminacyjny “Góra Igliczna” gdzie znajduje się wieża znane sanktuarium. Następnie udamy się w stronę przepięknego Międzygórza z cudowną zabudową niczym ze szwajcarskich Alp – pamiątka po panowaniu królewny Marianny Orańskiej. Wycieczkę zakończymy przy wodospadzie Wilczki – drugi największy wodospad w polskich Sudetach (zaraz po wodospadzie Kamieńczyka).

Plan ramowy:

Godz. 5:00 Wyjazd z Lubina i kolejno z: Legnicy, Jawora, Bolkowa, Wałbrzycha.

Przejazd do Złotego Stoku – zwiedzanie kopalni Złota. Następnie przejazd do Białej Wody wyjście z przełęczy Puchaczówka na Igliczną Górę. Stamtąd szlakiem czerwonym zejście do Międzygórza gdzie podziwiamy wodospad Wilczki. Przejazd do Kletna – spacer do Jaskini Niedźwiedziej która będzie ostatnim punktem naszej wycieczki. Powrót do autokaru i wyjazd w drogę powrotną.

Cena: 130zł/os.

Cena zawiera:

– Przejazd autokarem

– Usługę przewodnicką Przewodnika Sudeckiego podczas całej wycieczki

– Ubezpieczenie NNW

– Pamiątkowy magnes

Dodatkowo płatne przewodnikowi w autokarze bilety wstępów:

– Jaskinia Niedźwiedzia, Kopalnia Złota: 60złhttps://piast-tourist.eu/trips/w_cieniu_masywu_snieznika_jaskinia_niedzwiedzia_kopalnia_zlota52d757