GÓRY STOŁOWE I KAPLICA CZASZEK 25.09.2021r.

Góry Stołowe od lat przyciągają turystów, nie tylko z Polski Czech i Niemiec ale i z dalszych rejonów Europy i Świata. Te urokliwe zakątki, zwiedzał między innymi w 1800 roku John Quincy Adams – przyszły prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki. Najbardziej znane i oblegane miejsca to oczywiście skalne miasto obok miejscowości Adrspach w Czechach oraz Błędne Skały niedaleko polskiej Pstrążnej. Nie da się jednak pominąć najwyższego szczytu Gór Stołowych – Szczelińca Wielkiego gdzie rozegrała się historia nieszczęśliwej miłości ducha gór – Karkonosza, który przybył tu ze Śnieżki zwiedziony urodą pięknej Emilki.

Wszystkich posiadaczy aparatów fotograficznych serdecznie przepraszamy za możliwe przeciążenie sprzętu. Na wycieczce w dużej ilości występują punkty widokowe z niesamowitymi widokami.

Godz. 5:00 Wyjazd w kierunku Karłowa kolejno z Lubina, Legnicy, Jawora.

Godz. 8:30 Wyruszamy na zdobycie najwyższego szczytu Gór Stołowych Szczelińca Wielkiego, dla prowadzących książeczkę PTTK potwierdzenie zdobycia szczytu zaliczanego do Korony Gór Polskich. Na szczycie znajduje się słynny labirynt skalny przez który przejdziemy. Chociaż w nazwie ma “Wielki” to trasa wiodąca na jego szczyt uważana jest za łatwą i dobrze przystosowaną do ruchu pieszego. Jest to jednocześnie najstarszy szlak turystyczny w Sudetach o czym przewodnik z pewnością nie zapomni opowiedzieć. Następnie zwiedzanie skalnego labiryntu na Szczelińcu. By następnie udać się w jedną z najpiękniejszych form piaskowcowych w kraju – Błędne Skały. Po odkryciu ich tajemnic zwiedzimy mrożącą krew w żyłach Kaplicę Czaszek w Kudowie Zdroju – Czermnej.

Na zakończenie przejdziemy do centrum Kudowy – Zdroju. Zapoznamy się z nieprawdopodobną mocą lokalnych wód mineralnych. Czas wolny, po czym wyjazd w drogę powrotną.

Cena: 125zł/os.

Cen zawiera:

– Przejazd komfortowym autokarem

– Opiekę Przewodnika Sudeckiego na całej trasie

– Pamiątkowy magnes

– Ubezpieczenie NNW

Dodatkowo płatne bilety wstępów w autokarze:

Dorośli: 36zł, Emeryci i Renciści: 23zł dzieci w wieku szkolnym: 20zł