Wstecz

Praga dwudniowa z rejsem po Wełtawie wrzesień. Wrocław, Świdnica, Wałbrzych

Praska "Wieża Eiffla", rejs statkiem po Wełtawie, Most Karola, Wzgórze Petrin

Kategorie: Brak

Rezerwacja

Termin Cena Ilość wolnych miejsc
10 - 11 września 2022
395 PLN +700 CZK Kwota jest płatna u pilota przed rozpoczęciem wyjazdu
brak miejsc wolnych Na ten wyjazd nie można się już zapisać
10 - 11 września 2022
brak miejsc wolnych
395 PLN +700 CZK Kwota jest płatna u pilota przed rozpoczęciem wyjazdu
Na ten wyjazd nie można się już zapisać

Opis szczegółowy

Praga to z pewnością piękne miasto, sprzyjające miłosnym uniesieniom. Program zwiedzania w tym szczególnym dniu ułożyliśmy tak, aby Praga zachwycała swoim urokiem jeszcze bardziej! Wyjedziemy późno, aby podczas wycieczki nikt nie dosypiał i każdy był pełen wigoru, aż do wieczora.


Podczas wycieczki zobaczysz:

- Kopię wieży Eiffla na wzgórzu Petrin - możliwość wejścia na szczyt!

- Panoramę nocnej Pragi podczas dwugodzinnego rejsu Wełtawą połączonego z obiadokolacją!

- Rynek Staromiejski ze słynnym zegarem Orloj

- Most Karola

- Kolejka Linowa


Dzień I

Godz. 8:00 Wyjazd z Wrocławia, Świdnicy, Wałbrzycha

Przyjazd do Pragi. Zwiedzanie rozpoczniemy od Vaclavskie Namesti - salonu Pragi skąd przejdziemy obok Obecni Dum i Bramę Prochową, a także obok historycznych zabudowań Uniwersytetu Karola na Rynek Staromiejski. Tam zobaczymy Pomnik Husa, Staromiejskie Radnice ze Słynnym Zegarem Orloy. Następnie przejdziemy niezapomnianym Mostem Karola gdzie z pewnością przewodnik da chwilę czasu na pamiątkowe zdjęcia :) . Z mostu przejdziemy obok ,przypominających weneckie, kanałów wybudowanych wzdłuż Wełtawy, do kolejki linowej którą wjedziemy na wzgórze Petrin. Tam stoi kopia słynnej Paryskiej wieży Eiffla - dla chętnych możliwość wejścia na szczyt! (opcja dodatkowo płatna). Następnie przejdziemy do autokaru który przewiezie nas w pobliże przystani na Wełtawie tam czekał będzie na nas statek skąd odbędziemy 2 godzinny nocny rejs połączony z obiadokolacją.

Ok. Godz. 22:00 Przejedziemy do hotelu - zakwaterowanie i nocleg, lub nie ;-)


Dzień II

Godz. 7:00 - 8:00 Śniadanie

Godz. 9:00 wykwaterowanie i wyjazd na dalsze zwiedzanie miasta.

Zwiedzanie zaczniemy od miejsca gdzie nie tylko znajduje się najstarszy klasztor w Czechach, ale także z którego rozpościera się jeden z najpiękniejszych widoków na panoramę Starej Pragi. Widok z górującego nad miastem wzgórza zapiera dech w piersiach. Następnie schodzimy w dół na Hradczany – siedziba władców Czech, największy w Europie zespół Zamkowy, obejrzymy zmianę warty przy głównym wejściu na zamek, monumentalną Katedrę św. Wita, romański kościół św. Jerzego i kościół Wszystkich Świętych fundacji Cesarzowej Marii Teresy. Zobaczymy także gdzie znajduje się sala Władysławowska - przypominająca panowanie Jagiellonów w Czechach. Następnie przejdziemy na Małą Stranę. Przejdziemy obok najwęższej uliczki w Europie i udamy się przez Juzefov - dzielnicę żydowską na rynek staromiejski gdzie będziemy mieli 2 godziny czasu wolnego tylko dla siebie. Po czasie wolnym udamy się autobusu i wyjedziemy w drogę powrotną, podczas której będziemy wspominać wszystkie miłe chwile które spotkały nas w stolicy Czech.


Przebieg trasy

  • 06:30
    Wrocław parking przy Wzgórzu Andersa ul Ślężna
  • 07:40
    Świdnica stacja paliw "Orlen" ul. Esperantystów 14
  • 08:15
    Wałbrzych stacja paliw "Orlen" ul. Wieniawskiego 68
  • Praga dwudniowa z rejsem po Wełtawie wrzesień. Wrocław, Świdnica, Wałbrzych

Cena

Cena zawiera
przejazd autokarem + opłaty parkingowe
zakwaterowanie w hotelu o standardzie 3* pokoje 2 os. z łazienkami
1 x śniadanie w hotelu
opiekę pilota – przewodnika
ubezpieczenie KL i NNW
opłaty na TFG i TFP
Cena nie zawiera
Rejs statkiem po Wełtawie- 2 godziny z obiadem w formie bufetu (napoje dodatkowo płatne)
oraz całodzienny bilet na komunikacje publiczną - przejazd metrem i kolejka linową na Wzgórze Patrin
łącznie 700 KC od osoby płatne przewodnikowi w autokarze.
Fakultatywnie wejście na wieżę Patrin (dla chętnych) 150 KC/os

Mapa